x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Mēs dzīvojam nepareizajā laikā

2018. gada 20. decembris, 3:24 pm, 10 atsauksmes / pievienot vēl

Kas ir tie cilvēki, kuriem tik ļoti, TIK ĻOTI traucē ikgadējā pāreja uz ziemas un vasaras laiku, ka nu pilnīgi acīs cērtas? Kāpēc viņu dēļ tagad visā Eiropā ir jāatceļ gauži saprātīga un jau sena ideja, kā lietderīgāk izmantot dienas gaišo laiku? Jā, tā tika ieviesta pēc kara, lai efektīvāk izmantotu knapos energoresursus. Jā, mūsdienās jau atzīts, ka elektrības patēriņš tāpat tikpat kā nemainās. Taču ieguvumi no dienas gaišā laika saprātīgas izmantošanas ir ne tikai naudā mērāmi.

Somijas parlamenta komiteja secināja, ka pulksteņa rādītāju pagriešana divreiz gadā izraisa cilvēkiem īstermiņā miega traucējumus, pasliktina darba spējas, kā arī var novest pie nopietnām veselības problēmām. Somiem šī prakse var šķist sevišķi apgrūtinoša, jo viņi tajās nesaskata lielu labumu.

Tā kā pulksteņa laika pāreja no ziemas uz vasaras un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām, tad kopumā sabiedrība iegūs mazāk nevajadzīga stresa.
manabalss.lv: visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas

Cilvēki ceļo uz citām laika joslām. Cilvēki atgriežas savā laika joslā. Cilvēki iet atvaļinājumos. Cilvēki atgriežas no atvaļinājumiem. Cilvēki paši izdomā mainīt dienas ritmu, pārcelties dzīvot tuvāk vai tālāk no darbavietas, dažas dienas strādāt attālināti. Cilvēkiem ir nedēļas nogale. Tas viss ir bīstami, to nedrīkst pieļaut – tas ir nevajadzīgs stress īstermiņā!

Un tad ir divas stundas gadā. Gadā ir 8760 stundas, līdz ar to tās divas sastāda tikai 0.02%. Ja pieņem, ka "bioloģiskā ritma izjaukšanu" cilvēks jūt kādu nedēļu (būsim godīgi, pēc nedēļas neviens vairs neatceras, ka bija jāgriež pulkstenis), tā tik un tā ir ļoti niecīga daļiņa no visa gada laika. EK aptaujā par to izlēma četri no 513 miljoniem ES iedzīvotāju – 0.8%.

Paliksim ziemas laikā, savā īstajā joslas laikā. Tad vasarā saule rietēs jau pusdesmitos, toties lēks 3.30 (TRIJOS-IDRITVAI-TRĪSDESMIT).

Pāriesim uz mūžīgo vasaras laiku. Ziemā saule lēks tikai desmitos no rīta, būs superīgi, ņemot vērā arī to, ka ziemā lielākoties jau tāpat ir apmācies un tumšs. Rietēs stundu vēlāk – puspiecos, bet cik daudzi to vispār pamanīs, tai laikā sēžot darbā?

.: Varbūt tomēr vairāk..

2018. gada 20. decembris, 4:19 pm, 1 atbilde / atbildēt

Varbūt tomēr vairāk iecietības un empātijas varētu pret tiem, kam traucē? 😃

Bet vispār lielais ienaidnieks ir regulēts darba laiks, jo saules gaisma diennaktī nemainās, mainās tikai tas, kad sākas un beidzas darba diena.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Kā traucē? Cik ilgi..

2018. gada 20. decembris, 10:01 pm, atbildēt

Kā traucē? Cik ilgi traucē? Cik daudz ir to, kam traucē?
(Mēs jau tā mūsdienās esam pārāk iecietīgi pret visādām muļķībām.)

Es piekrītu par to ienaidnieku. Tur varētu daudz ko uzlabot, ja nebūtu tā jāpiesaistās konkrētam darba, sabiedriskā transporta vai citam regulētam laikam.
 
crescendo (crescendo)

crescendo: Laika maiņa nogalina..

2018. gada 20. decembris, 8:05 pm, 1 atbilde / atbildēt

Laika maiņa nogalina paredzamu cilvēku skaitu ik gadu. Pašnāvības, sidslēkmes un satiksmes negadījumi.

Ceļojot tam pielāgojas, pie piespiedu laika maiņas vairumam šādu iespēju nav. Bez forsētās kolektīvās pulksteņmaiņas būs lielākas cerības uz pakāpeniskāku, plūstošāku pāreju.

Kas ir tie superīgie ieguvumi kuri dēļ mēs turpinam divreiz gadā māžoties?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ieguvumi ir pēdējās..

2018. gada 20. decembris, 9:57 pm, atbildēt

Ieguvumi ir pēdējās divas rindkopas.
Manuprāt, māžošanās ir visādu iemeslu norakstīšana uz stundas nobīdi. Kāpēc ceļojot pēkšņi var pielāgoties, bet citādi ne?
Vari nosaukt to skaitu?
 
this is a ransom demand (kakjux, uz asvalta)

this is a ransom demand: es vispār nepamanu to..

2018. gada 20. decembris, 8:07 pm, 2 atbildes / atbildēt

es vispār nepamanu to laika maiņu. kopš visi mani devaisi paši māk pārregulēt uz tā brīža laiku, es vispār nepamanu, ka kaut kas būtu ahujenna mainījies.

un saules lekšanu 3:30 no rīta totāli neatbalstu. tāpat arī rietēšanu pusdesmitos. tas gan radītu manā dzīvē ļoti daudz nevajadzīga stresa. ļoti daudz un ilgtermiņā.
Lasi starp rindiņām: uz asvalta
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ažiotāža ap..

2018. gada 20. decembris, 10:06 pm, 1 atbilde / atbildēt

Ažiotāža ap pulksteņa grozīšanu tiek sacelta krietni lielāka par reālo ietekmi, jo, jā, lielākoties pulksteņi paši tagad visu māk. Un pēc tam to visu ātri aizmirst uz pusgadu, kad atkal. :/

Pirms vairākiem gadiem vienreiz atcēla pāreju uz vasaras laiku. Tad arī varēja izbaudīt tos agri tumšos vasaras vakarus. Bija superīgi. (stiprs sarkasms)
 
lavendera (lavendera)

lavendera: briesmīgāki bija agrie..

2018. gada 21. decembris, 7:39 am, atbildēt

briesmīgāki bija agrie saullēkti. Es vispār nespēju izgulēties ar saviem logiem uz austrumiem.
 
puscilvēks pusnecilvēks (neetiski)

puscilvēks pusnecilvēks: Man RIEBJAS ziemas laiks.

2018. gada 20. decembris, 9:56 pm, atbildēt

Man RIEBJAS ziemas laiks.
 
judging the mice (rasbainieks)

judging the mice: točno zini, ka pēc..

2018. gada 20. decembris, 10:43 pm, atbildēt

točno zini, ka pēc nedēļas neviens neatceras?
 

polija: Es arī esmu 100% par..

2018. gada 21. decembris, 1:14 pm, atbildēt

Es arī esmu 100% par palikšanu pie vasaras laika! Kāds arī bija lv oficiālais viedoklis.
Ja jau tu darbā sēžot tāpat nepamani, vai saule riet 16:30 vai 15:30, tad kā tu darbā sēžot pamani, ka tā lec pēc 9iem vai pēc 10iem? Kāds tam sakars ar apmākušos laiku vispār? Tu takš tāpat sēdi darbā!

Bet tie cilvēki, kas izvēlas darbā nesēdēt visu savu dzīvi, tomēr vairāk iegūst no tā, ka pēc darba vēl pa gaismu vismaz var uz mājām vai citur nokļūt.
Arī csn skaits - statistika pat ir ptāda, ka vairāk negadījumu notiek tieši tad, kad tumšās diennakts stundas sakrīt ar darba laika, skolas sākumu, beigām, kad DAUDZ cilvēku mēģina nokļūt uz darbu/uz mājām.
Sākumam tā pulksteņgriešana NEKO nedod, jo tai laikā, kad ir gaišs tāpat jau visi ir skolās, darbos, bet beigām gan - ja negrozītu pulksteni, tad DAUDZ vairāk cilvēku Latvijā ieraudzītu arī dienasgaismu arī ziemas periodā! Jo ir jau daudz skolēnu, studentu, ne tikai 8-17, 9-18 strādājošo.