Scorpse (scorpse)

Scorpse (pajautaa): Lidosta

šodien, 4:18 pm, 5 atsauksmes

Čau ziemā!
Neesmu lidojusi kopš 2020. gada janvāra (tieši tad atnāca Covids), bet man tagad ir precīzi jāpastāsta mammai un tētim, kas lidos pirmo reizi mūžā, kā viss notiek lidostā.
Parasts lidojums uz Vāciju ar airBaltic.

Jautājumi:
1) Bagāža būs tikai rokas - astoņi kilogrami, ja? Vai mūsdienās cilvēki tiem astoņiem kilogramiem joprojām izmanto parastos rokas bagāžas koferus? Vai airBaltic sver rokas bagāžu?
2) Senāk darbību secība bija šāda: mājās iečekojies, dodies uz lidostu, dodies uz drošības kontroli, noskenē boarding pass un varbūt uzrādi pasi, dodies uz geitu. Vai kaut kas šobrīd ir citādi? Vai ir kādas sertifikātu uzrādīšanas vai testēšanas? Ja jā, tad kurā brīdī? Vai tur ir rindas/ kāds ir papildu vajadzīgais laiks?
3) Kā ir ar mazo somiņu dāmām? Vai to liek tūcīt iekšā koferī vai ļauj tāpat ņemt līdzi lidmašīnā?
4) Es parasti ierados lidostā aptuveni stundu pirms lidojuma. Vai šobrīd (lidojums Ziemassvētku laikā) rekomendējams ierasties dāāaaudz agrāk? Vai pietiks pusotra stunda pirms lidojuma?
5) Šķidrumu politika tā pati? Kosmētika max. 100 ml plastmasas maisiņā?

Liels paldies! Ļoti gribu vecākiem detalizēti visu izstāstīt.
missalise (missalise)

missalise: Youtube reklāmas ir..

šorīt, 9:50 am, 5 atsauksmes

Youtube reklāmas ir kļuvušas tik riebīgi uzmācīgas, ka laikam jāatsāk vairāk lasīt grāmatas. Un tur gandrīz nekad nereklamē to, kas mani kaut cik varētu interesēt. Jo uzbāzīgāka reklāma, jo mazāka vēlme man iegādāties doto produktu. Man nav iebildumu pret neuzlecošām reklāmām gar ziņu lapu malām - ja godīgi - tās manā gadījumā ir ar vislielāko efektu, jo - ja pamanu ko tādu, kas mani interesē, tad ieeju un palūru. Un varbūt pat kaut ko varu nopirkt. Bet tādas - ar uzmācīgi skaļu skaņu, uzlecošas uz ekrāna, uzbāzīgas, raisa tikai nepatiku pret zīmoliem, ko tās reklamē. Un tās ir tik līdzīgas savā starpā, ka vairs īsti pat nepiefiksē, ko tās reklamē - šampūnu, telefonu vai higiēniskos tamponus. Kaut kāds raibs ņudzeklis, kas viss saplūst vienā masā.

mmd: Vakars (nakts?), tumsiņa,..

vakar, 2:32 pm, 3 atsauksmes

Vakars (nakts?), tumsiņa, šoseja pilna ar mašīnām, tikai viena no tām izceļas. Izceļas sajūtu līmenī, jo tumsā var pamanīt tika savādākas gaismas, kupejas virsbūvi un aizmugurē nepareiza izmēra numuru. Brauca ātri - ātrāk, kā vidējais rīdziniek, atgriežoties no laukiem, tapēc apdzīt nevarēja un no sāniem apskatīt neizdevās. Pirmais minējums - Jaguārs. Mājās pārbaudīju - jā, ir Jaguārs. Tāds - vairāk kā pusgadsimtu vecs Jaguārs, ideāli restaurēts un maksā ap 100k … Skauž.
lavendera (lavendera)

lavendera: Šitāds laiks un..

vakar, 1:47 pm, atsauksmēm

Šitāds laiks un kovidapstākļi liek nožēlot, ka miteklī nav slēpju - varētu paslēpot pa netīrītajām Rīgas ietvēm. Kad vēl būs tāda izdevība!
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstraction

vakar, 3:09 am, atsauksmēm

DeepStyle abstraction

Abstract colors. Floral..

pelnufeja (pelnufeja)

pelnufeja (iztulko): Varbūt zināt, kāds varētu..

aizvakar, 11:36 pm, atsauksmēm

Varbūt zināt, kāds varētu būt iespējams latviskais tulkojums spēlei ring-a-levio?
None of the Above (artis)

None of the Above: Izņēmums

4. decembris, 8:22 pm, 152 atsauksmes

None of the Above (artis)

None of the Above: Dmitry Orlov: Peak Oil Lessons From The Soviet Union

4. decembris, 2:01 pm, atsauksmēm

lavendera (lavendera)

lavendera: Mūžu dzīvo, mūžu..

4. decembris, 9:48 am, 2 atsauksmes

Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
"Piemēram, medicīnas māsa arī vīriešu dzimtē atveidojama kā medicīnas māsa. Atšķirība norādāma tikai datīva locījumā, vīriešu dzimtē lietojot galotni -am (medicīnas māsam)."
pelnufeja (pelnufeja)

pelnufeja (iztulko): Sveiki! Vai cloisonné..

4. decembris, 1:58 am, 2 atsauksmes

Sveiki!

Vai cloisonné pastāv kāds latvisks tulkojums?

mmd: Rīga - Tallina - Rīga..

3. decembris, 10:41 pm, atsauksmēm

Rīga - Tallina - Rīga
Kamēr nebremzē, tikmēr var braukt. Ž bija tikai no rīta un tikai Rīgā. Aiz Saulkrastiem dzīve jau likās gaišāka un ceļš līdzenāks, galvenais atcerēties ziemas pamatlikumu - nebremzēt. Turpceļā tikai 6 avārijas, katrā vastī pa trijām.
Atpakaļ ripoja vēl raitāk, tikai kaut kur pie Tūjas sapratu, ka ar “nebremzēt” nebūs gana, jo gluds un spīd, un dators kaut ko mēģināja koriģēt pat itin taisnos gabalos. Igauņu korespondents Rīgā stāsta briesmu lietas … bet iebraucot Rīgā pārliecinājos, ka žurnālistiem nevar uzticēties.
watt (watt)

watt: gaismas ātrums ir viens no..

3. decembris, 4:09 pm, 14 atsauksmes

gaismas ātrums ir viens no visuma pamatlielumiem.

gaismas ātrumu definē kā 299792458 metri sekundē. tā ir precīza definīcija, jo metrs šobrīd ir definēts kā attālums ko gaisma noskrien vakuumā 1/299792458 daļā sekundes (nevis kā neskaidrs stienis kaut kādā mēru palātā).

kā definē sekundi? vēsturiski tika definēta kā "1/86400 no dienas", bet skaidrs ka kādas planētas ap savu asi apgriešanās periods ceļojot ap kādu zvaigzni, kādā patvaļīgi izvēlētā galaktikā, nav fundamentāls pamatlielums.

tagad sekunde ir pārdefinēta kā laika sprīdis kas paiet lai notiktu cēzija-133 izotopa izstarotā mikroviļņa 9 192 631 770 svārstību.

Vācu wiki paskaidro, cēzijs vibrē uz 9192631770 Hz, jeb .

Viens hercs, definē vienu vibrāciju sekundē. Hercs kā vienība ir 1/s (1/T - T ir laika vienība, sekunde).

Hercs kā birka, ko piekārt, protams ir forši, bet tas ir tikai viena fiziķa uzvārds. Dzīvojās tāds Henriks Hercs, un še tev - viņa uzvārds pēkšņi ir fizikas parādības "cikli sekundē" apzīmējums. (Ārkārtīgi žēl ka zinātnieku duo Cox-Zucker nekad netiks šādi pagodināti.)

Bet atgriežoties pie metra definīcijas, fundamentāli tas ir attālums ko gaisma noskrien 1/299792458 daļā no tā laika sprīža kurā cēzija-133 atoms cenšas novibrēt* 9192631770 reizes.

Es vēršu uzmanību uz to, ka šie skaitļi ir kaut kādi dīvaini, desmitnieku skaitīšanas sistēmā izskatās kā no gaisa pagrābti. Man ir klusa cerība ka būtu iespējams fiziku pārrēķināt kādās citās vienībās, un atklātos tādas foršas sakarības. Kā, piemēram, kad paņēma ūdeni (H2O molekulas šķidrā stāvoklī), un viens litrs ūdens 0°C temperatūrā svēra vienu kilogramu: sasienot tilpumu, masu un temperatūru pie skalas 0 atzīmes**.

***

Tikko apskatījos vai youtube ir kaut kas jauns pateikts par string theory. Nav nekā jauna. Strikti sakot, string theory nāk no 1970 gada, un jau nosvinēja 50 gadu jubileju. Teorija postulē ka visums viss ir vibrācijas.

_______

* Šeit ar "novibrēt" ir domāts "periods of the radiation corresponding to the transition between the two hyperfine levels of the ground state" - īstenībā te viss copy paste no wikipēdijas

** Jā, sanāk temperatūra 0°K ir vēl viens fundamentāls pamatlielums. Šeit 273.15 K ir arī tā biški no ūdens pagrābta atzīmīte.
missalise (missalise)

missalise: Vakar bijām uz JRT Jaunajiem..

3. decembris, 8:05 am, 4 atsauksmes

Vakar bijām uz JRT Jaunajiem latviešu stāstiem. Vecie latviešu stāsti man laikam sagādāja vairāk emociju, bet šie arī nebija slikti. Varbūt tāpēc, ka man vienkārši patīk un interesē citu cilvēku stāsti par savu dzīvi. Tie ir tādi kā koncentrēti cibiņu žurnāli aktieru atstāstā. Un vēl - šo izrādi - atšķirībā no "Klāvas tantes skūpsta", uz ko es biju iepriekš, šo es vismaz sapratu. (Jā, tā man gadās, pieņemiet mani tādu, kāda esmu. :D)

Pirms tam ar draudzeni mēs bijām kafejnīcā un parunājāmies. Tas arī bija īsts notikums, jo - nu tagad jau bezmaz katrs gājiens uz kafejnīcu un katra satikšanās ar sen neredzētu draudznie ir notikums.

Vakar pārrunātā sakarā sagribējās pajautāt - vai pēc mana rakstītā var saprast, ka es esmu holeriķe?
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: Frozen Orange

2. decembris, 9:25 pm, atsauksmēm

Frozen Orange

Colors, Photo..

Papa de Jacques (adirred)

Papa de Jacques (pajautaa): Nodokļi

2. decembris, 4:03 pm, 8 atsauksmes

Kaut kad jūlijā VID bija sūtījis man ziņu par to, ka jānomaksā ienākuma nodoklis par 2019.g. Šo vēsti nupat tikai ieraudzīju, jo, nu nedaru es vairs neko Latvijā kopš 2016.g., kad bija pēdējās mazās lietiņas par autoratlīdzībām.

Summa niecīga, pat ar visu nu jau sarēķināto sodu (nu jā, jo neesmu laikā nomaksājis, protams) tikai daži eiro.

Tomēr biju izbrīnīts, kā man kaut kas pēkšņi 2019.g. varēja rasties. Kopš 2017.g. dzīvoju Zviedrijā. Uzrakstīju VID jautājumu par šo. Tāpat arī minēju to, ka tā viņu lapa EDSā, kur it kā vajadzētu būt deklarācijai ar aprēķiniem, neveras (rāda kaut kādu error mesidžu). To gan viņi noignorēja, bet par nodokli atbildēja šādi: "Piemaksa izveidojusies neapliekamā minimuma dēļ. Tā kā ir nokavēts deklarācijas samaksas termiņš, lūdzam Jūs sadaļā "Maksājumi" apskatīt esošo parāda apmēru un apmaksāt to."

Esmu tiešām neizpratnē, kāds neapliekamais minimums, no kā tāds varēja rasties. Kādi būtu minējumi?
skafandrs (skafandrs)

skafandrs (pajautaa): Dzīve nerīgā

2. decembris, 4:18 am, 16 atsauksmes

Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!
lavendera (lavendera)

lavendera: viņš izvēlējās saukli..

1. decembris, 5:34 pm, atsauksmēm

viņš izvēlējās saukli "Anima Sana In Corpore Sano", kas nozīmē "Jums vajadzētu lūgties par veselīgu prātu veselā ķermenī".
aai (aai)

aai (pajautaa): ViiPiiEn

1. decembris, 4:56 pm, 6 atsauksmes

Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?
missalise (missalise)

missalise: Es gribētu savā istabā ko..

1. decembris, 11:57 am, 6 atsauksmes

Es gribētu savā istabā ko šādu - tikai ar koka, nevis romiešu žalūzijām. 


missalise (missalise)

missalise: Es jūtos iztukšota. Tāda -..

1. decembris, 11:22 am, atsauksmēm

Es jūtos iztukšota. Tāda - vienaldzīga. Nav prieka un iedvesmas. Man nepatīk šāds stāvoklis. Jūtos izdegusi. :(
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: PRET

1. decembris, 10:35 am, atsauksmēm

Es nevaru vakcinēties, jo man ir alerģija pret totalitārismu.
None of the Above (artis)

None of the Above: Prof. Fabio Vighi

1. decembris, 12:02 am, 4 atsauksmes

- The pandemic lockdowns were brought in for the vaccine
- The vaccine was brought in for the vaccine passport
- The vaccine passport was brought in for the biometric ID
- The biometric ID was brought in for the central bank digital currency
- The CBDC was brought in to enslave you

https://twitter.com/lasinterferenc1/status/1465255870212849664
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstraction abstract cat

1. decembris, 12:29 am, atsauksmēm

DeepStyle abstraction abstract cat

Painting style. Abstract colors..

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstraction abstract cat | Kaķis

30. novembris, 11:50 pm, atsauksmēm

missalise (missalise)

missalise: Un vēl es šajā nedēļas..

30. novembris, 5:12 pm, 6 atsauksmes

Un vēl es šajā nedēļas nogalē gribu aiziet uz dizaina un mēbeļu izstādi Ķīpsalā - https://www.bt1.lv/mebelesundizains/
. Ceru, ka sanāks, jo doma par koka žalūzijām manam logam, pārvēršot palodzi par iebūvēta galda daļu, nav mani pametusi.
this is a ransom demand (kakjux)

this is a ransom demand: kā man vakar gāja..

30. novembris, 3:52 pm, 1 atsauksme

kā man vakar gāja tetovētuvē, jūs jautāsiet?

sēžam ar Tomāšu un šis zīmē man ķirzaku. kaut ko tur dūdlo, es domīgi skatos uz ķirzakas galvu un mēģinu noformulēties, kas tur tieši nav _tā_.
Tomāš: you're not talking to me!
kaķ: I'm thinking, that's why!
Tomāš: oh ok
kaķ: is that allowed?
Tomāš: yes, thinking is good.

stāvu uz pakāpiena, Tomāš ar flomīti apvelk, kur viņam būs jāliek tetovējuma zīmējuma nospiedums
Tomāš: **mumbles**
kaķ: what?
Tomāš: nothing, I said nothing!
kaķ: **aizdomīgi skatās**
Tomāš: well, it does touch some sensitive points...

durstīšanās procesā
(viņiem tur Ellē ir palaista youtube skanēt, kas pati kaut kā tur "similar artists" turpina autoplay)
Tomāš: another romantic song? is this a hint? do I need to buy flowers on my way home?
kaķ: ahahah, wtf
Tomāš: or maybe I will fall in love with a lizard
kaķ: now that would be impractical!

kaķ: **paceļas bik uz rokām**
Tomāš: you ok?
kaķ: yeah, just that was au!
Tomāš: oh yeah, ahaha, those sensitive points. don't worry, I'm done there, moving on to the next (lizard) leg
...
kaķ: that is not going to be my favourite spot either.

Tomāš: I'm sorry about this one (vēl vienā "sensitive spot")
kaķ: nah, that's fine
Tomāš: good to know, I can go deeper then!
kaķ; O_O

Tomāš: I did tell you there will be some painful spots
kaķ: **apņirdzas** I was just about say that that was au
Tomāš: you're laughing, that's good

Tomāš: **pūš kaut kādu līdzekli virsū** I'm sorry, it will hurt
kaķ: not funny!
Tomāš: to me it is! is it burning yet?

Tomāš: **tīra jauno tetovējumu** what a cutie! **pabaksta blakus** aw, she's so playful! the best looking of your lizards! **pabaksta vēl blakus ķirzakas kājai** ah look, so playful!
kaķ: **dusmīgi** you got the other lizards dirty!

man jākāpj tagad atkal uz pakāpiena, lai Tomāš var nofotkāt un ietīt ķirzaku
Tomāš: don't fall down!
kaķ: as a hiker you'd think I'd be more stable on my feet..
Tomāš: if you fall, yell, so I can get out of your way!
kaķ: haha!
Tomāš: **ar cling film rulli tin man ap kāju** can you spread your legs a bit.. and don't fall!
kaķ: you can have one or the other, not both!
jutoņa: miegains
♪♬: I LIKE TRAINS - The Hive
cukursēne (saccharomyces)

cukursēne (pajautaa): klau, vai jūs varbūt zināt..

29. novembris, 1:43 pm, 1 atsauksme

klau, vai jūs varbūt zināt kādu, kas kopš jūlija atlaists no nepilnas slodzes darba, kurā saņēma mazāk par 500 EUR/bruto mēnesī, jo darba devējs pēc nodokļu reformas vairs nevar nomaksāt nepieciešamos nodokļus?

polija: Kaut kad rudenī veļļoju..

29. novembris, 1:09 pm, atsauksmēm

Kaut kad rudenī veļļoju pēc pāris geokastēm un atradu vecā moba playlistē šo: https://www.youtube.com/watch?v=0XzQBskeEDA

Atkal pielipa... :))
chaj (chaj)

chaj: ŠŅK. Arī šīs mani..

29. novembris, 10:53 am, 1 atsauksme

watt (watt)

watt: sakarā ar covid omikron..

28. novembris, 8:44 pm, 8 atsauksmes

sakarā ar covid omikron paveidu iedomājos: a varbūt nevajadzēja potētajiem likt tās maskas nēsāt? jeb, varēja ļaut nenēsāt. varbūt booster potes vietā efektīvāka aizsardzība ir viegli pārslimot kādu mazāk agresīvo paveidu (pirms delta), vai pat delta, ja tas dotu ievērojamāku pretspēju kad atnāk omikron mutācija? varbūt tā masku nēsāšana ir izrādījusies lāča pakalpojums vakcinētajiem. un varbūt tās covid kafijas idejas nemaz tik absurdas nav.

vācijas veselības ministram izrādīsies taisnība: pēc šīs ziemas būsi vai nu pārslimojis, vai nomiris.
missalise (missalise)

missalise: Es lasīt iemācījos..

26. novembris, 1:37 pm, 2 atsauksmes

Es lasīt iemācījos apmēram vienā laikā ar savu četrus gadus vecāko brāli. Tā kā viņam dzimšanas diena ir rudenī, viņš sāka iet skolā vienu gadu vēlāk nekā lielākā daļa tajā gadā dzimušo bērnu, attiecīgi - viņam bija astoņi, bet man kādi četri gadi. Mums bija tāda grāmata "Rīta stunda", ar kuras palīdzību viņu mēģināja piedabūt pie lasīšanas. Bet es kā jau sīkākā gribēju arī visur ielīst pa vidu un parādīt, kāda es liela un gudra un visu ko varoša. Tāpēc - nolūrējusi, ka pieaugušie saka, ka vienas pasakas nosaukums esot "Ābols", es tā viszinīgi piegāju pie grāmatas un "nolasīju" šo nosaukumu. Pieaugušie, protams, sapriecājās par tādu manu ieinteresētību. Nezinu, vai manam vecākajam brālim tika dots partijas uzdevums vai tā bija viņa paša iniciatīva, bet nākošās atmiņas man ir par to, kā mans vecākais brālis sēž man blakus, manā klēpī ir tā pati "Rīta stunda", tā pati pasaka "Ābols" un viņš māca man atpazīt burtus. Jāatzīmē, ka viņš bija apbrīnojami pacietīgs un labestīgs. :)

Mana pirmā pastāvīgi izlasītā grāmta bija "Mazā raganiņa", otrā grāmata "Pasaka par Diegabiksi". Rakstīt arī es kaut kad iemācījos, bet vienu brīdi es sazin kāpēc rakstīju spoguļrakstā - no labās puses uz kreiso. Es tā piecu gadu vecumā rakstīju vēstuli brāļiem no sanatorijas - spoguļrakstā ar dzeltenu flomāsteru.

Un kādi ir jūsu lasīšanas/rakstīšanas mācīšanās stāsti? :)
missalise (missalise)

missalise: Šorīt no rīta uzreiz tik..

26. novembris, 7:36 am, 6 atsauksmes

Šorīt no rīta uzreiz tik skaists ieraksts draugu listē - http://klab.lv/users/eos/. :)

ze (iztulko): Labvakar. Ir kāds puslīdz..

25. novembris, 10:03 pm, 4 atsauksmes

Labvakar.

Ir kāds puslīdz oficiāls tulkojums šovam "Jackass"? Google uzmet "Trakuļi", bet varbūt ir vēl kas dzirdēts?
missalise (missalise)

missalise: Un šodien kolēģes..

25. novembris, 3:54 pm, 2 atsauksmes

Un šodien kolēģes apsprieda tikko nopirkto jaunumu - karameļu vafeļu torti. A es ēdu ābolus. Ko lai dara? Tāda ir dzīve.
lavendera (lavendera)

lavendera: novēlējums :)

25. novembris, 2:54 pm, 3 atsauksmes

Lai Ziemassvētku laiks, ko pavadīsiet ar saviem mīļākajiem, ir jums laba atpūta!
lavendera (lavendera)

lavendera (pajautaa): atvērt failus

25. novembris, 1:42 pm, 10 atsauksmes

Es varbūt esmu nezinoša kā omīte, bet kāpēc dažkārt no epastiem varu atvērt pievienoto failu uzreiz, citreiz pieprasa to vispirms lejupielādēt?
Man ir daudz tādu, kas jālieto tikai vienu reizi, un to bāšana iekšā datorā nudien kaitina.