mmd: 41,5

šorīt, 8:55 am, atsauksmēm

Katrs var nodzīvot savu dzīvi iespējami labākajā veidā, ja tikai to grib un mēģina.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: Neatceros, ar ko saruna..

vakar, 10:37 pm, atsauksmēm

Neatceros, ar ko saruna sākās, jo tas notika mēnešus atpakaļ. Bet nu. Jāuzraksta tomēr par eksāmenu vērtējumiem.
kaķ: you know E for effort.
VZ: D for determination
kaķ: C for cunt.

Bet Placebo Rush ceturtais (4.) albums noteikti sauksies Pragmatic Rebels. VZ ar cīņubiedri gan apgalvo, ka tas ir grupas nosaukums, bet es nevaru tikt galā ar trīs grupām. Un albuma pirmā dziesma būtu Pragmatic Rebels Go To The Bar. The rest to follow conceptually themed.
jutoņa: saguris
♪♬: barčikā kaut ko tur spēlē, bet bārmenis krata kokčas
Zum (zum)

Zum: Hmm, no Vadafona nav..

vakar, 5:02 pm, 2 atsauksmes

Hmm, no Vadafona nav rēķins. Laikam arī tur piezvanījuši, lai aizmuguriski atteiktu. Kropļi.
Dr. Jurčiks Janzons (tiesibsargs)

Dr. Jurčiks Janzons (pajautaa): menedžmenta teorijas un prakses

vakar, 3:26 pm, 5 atsauksmes

tā kā darbiņā man arvien vairāk nākas iegremdēties menedžēšanas lietās, turklāt iekšējā izglītošana ir tipa teju neeksistējoša - tad nu sērčoju un lasu visādas gudras grāmatas and shit.

jautājums - vai pastāv daudzmaz reālistiskas menedžmenta teorijas/skolas, kas balstās anarhijā?
puasōns (anonymous)

puasōns: Lieliski. Anšlavs Eglītis:..

vakar, 4:00 pm, 4 atsauksmes

Lieliski. Anšlavs Eglītis:
"Lūkasa sarakstītais scenārijs ir tipiska komiķu “fabula”: ļaunie spēki pārņēmuši kādu galaksiju. Diktātors ar bargu “politbiroju” pārvalda savu impēriju, ar “dzelzs roku” iznicinādams nepaklausīgās planētas. Pret varmāku saceļas divi jaunekļi un gudrs vecītis “zintinieks” ar saviem draugiem – zvērcilvēku, kas liekas pārpalicis no filmu sērijas par mērkaķu planētām, un divi roboti."
http://www.delfi.lv/news/100-gadu-100-dienas/1977-gads-dziesmu-svetki-publice-stastu-limuzins-janu-nakts-krasa-anslavs-eglitis-recenze-zvaigznu-karus.d?id=50298577
Zum (zum)

Zum: Gandrīz katru dienu zvana..

vakar, 2:03 pm, atsauksmēm

Gandrīz katru dienu zvana tas stulbais Optische Glasfaser. Meklē Knutu. Noriebušies.
None of the Above (artis)

None of the Above: Yeltsin: "You have to keep in..

vakar, 1:52 pm, atsauksmēm

Yeltsin: "You have to keep in mind that we are a great power"

Yeltsin: "I have another question, Bill. Please understand me correctly. Bill, for my election campaign, I urgently need for Russia a loan of $2.5 billion."

https://clinton.presidentiallibraries.us/items/show/57569
lavendera (lavendera)

lavendera: Ir muļķīgi appelēt uz..

vakar, 11:56 am, 4 atsauksmes

Ir muļķīgi appelēt uz bērnu rēķina.
Zum (zum)

Zum: Muusu ciemaa zemnieku..

vakar, 10:19 am, atsauksmēm

Muusu ciemaa zemnieku kooperatiiva kaltee graudus krauj ieksaa. Tikai izskataas, ka birums pamazs. Maizei cenas celsies.
Noleemu aiziet uz vieniigo ciema maizniicu. Se tev, aizklapeejusies. Loti atvainojamies, bet vairs nestraadaajam. Kur es tagad klacosos, a?

Aufklärung (darbs): Palīgs vecai dāmai

vakar, 10:19 am, 5 atsauksmes

Meklē kādu, puisi vai meiteni, kas varētu 3x nedēļā sev ērtā laikā uz pāris stundām aiziet pie 92 gadus vecas, Valdemāra ielā dzīvojošas sievietes un viņai palīdzēt - nopirkt pārtiku, iziet ar viņu pastaigāties, pavadīt pie ārsta, uz aptieku, uz parku, varbūt uzslaucīt grīdu un nomazgāt traukus, bet galvenais - morāli atbalstīt un uzklausīt. Kundze ir ļoti saprātīga, inteliģenta un šarmanta, bet bez palīdzības vairs nevar iziet no dzīvokļa un sagādāt sev ikdienā nepieciešamo.
150 eur mēnesī. No 5. oktobra.
Esmu ārzemēs vēl 10 dienas, pēc tam interesentus sakontaktēšu.
brr (brr)

brr (pajautaa): Telefona dati uz citu (Android)

vakar, 9:37 am, 4 atsauksmes

Kāds šobrīd ir optimālākais tūlis, lai no viena android telefona uz citu pārnestu datus (kontakti, sms, foto)?
Ja tas ko maina - no Sony uz Google.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: Jā nu, kamēr jūs tur visi..

aizvakar, 10:14 pm, 2 atsauksmes

Jā nu, kamēr jūs tur visi lauzat galvu par local serial killer paradumiem, vakar pēc pastaigas sapratām, ka metināšana un darbs reklāmas aģentūrā ir tas, where it’s at.

Ļaujiet man paskaidrot. Mēģināšu atcerēties kā tur īsti bija.

kaķ: bet kāpēc Rīgā ir tik daudz reklāmas aģentūru? Viņas ir visur! Latvijā nav nemaz tik daudz produktu, cik to reklāmas aģentūru.
VZ: nu, cilvēki nemāk neko citu. Nu tur metināt vai ko.
...
kaķ (spaida telepurķi): nahuj man viss tā trīc? Labi, ka es neesmu metinātājs!
VZ: jā, nu. Tu tur sametinātu visu, kas pa rokai. Arī to, ko nevar sametināt.
kaķ: jā nu, atlaistu uzreiz un tad būtu jāiet strādāt reklāmas aģentūrā. Bet metināt taču ir tik daudz foršāk.
VZ: nu gan jau reklāmas aģentūras hipsteri, zini kā, ja tu teiktu, ka nevari pastrādāt bez metinātāja.
kaķ: es tur varētu visu sametināt. Koka krēslu pie lamināta grīdas.. priekšnieka ginger latte pie kaut kā. Tad uz mani atkal apvainotos un atlaistu.
VZ: bet kā lai viņš tevi atlaiž, ja kabinets aizmetināts?
kaķ: o! Jā. Job security. Gan jau arī piemetinātu.. nu to groziņu, ko priekšnieks laistu pa logu lejā, lai saliek šim supplies. Viņš hipsteris, viņam noteikti ir groziņš. Es piemetinātu to pie sienas.
VZ: otrajā stāvā.
kaķ: nuja, un birojs - ceturtajā.

Tur vēl bija, ka mani visi varētu izsekot, jo aiz manis visur paliek melna strīpa, un vēl viss kas. Bet man nav tik precīzu atmiņu par to vairs.

Citās ziņās, palaiduši mani brīvsolī šovakar. Pilnīgi nespēju izvēlēties starp strādāt, skatīties Humans vai iet uz SpB. Tāpēc klausos MrR listi un kustinu pēdas.

Also, dzīvokli šodien apskatīju un laikam tomēr neņemšu šito.
jutoņa: nevaru izlemt
♪♬: Twinkle Twinkle Little Rock Star - Basket Case
пивчик, семушки и на стадик (miligrami)

пивчик, семушки и на стадик: Melnraksts III

aizvakar, 10:35 pm, 6 atsauksmes

Atkal murgoju par plūdiem. Ļoti spilgti joprojām atceros senu sapni, kurā tēvs sēž mūsu viesistabā ar muguru pret logu un viņš pat nenojauš, ka nāk virsū milzīgs vilnis. Es redzu, kā tā gals pārliecas pāri mūsu mājai un pēc mirkļa šķīst visi logi un esam zem ūdens. Dažas dienas pēc šī sapņa es devos skatīties Interstellar - visai neizteiksmīgu filmu ar vienu biedējoši pazīstamu kadru. To, kurā varoņi saprot, ka tie tālumā nav kalni, bet gan milzīgi viļņi, kas tuvojas. Vakarnakt atkal bija plūdu priekšnojautas. Šoreiz mājas gan bija sajaukums no Kauguriem un Algarves. Bija vētra un bija zināms, ka jūra/okeāns ārdās. Mēs ar Alisi centāmies nodrošināt māju, lai pēdējā brīdī apjaustu, ka neko tas nepalīdzēs. Es vienmēr pamostos tad, kad man būtu jānomirst. Lai cik biedējoši arī šie sapņi nebūtu, es drusku dolbos no tām “īstajām” šausmām un emocijām, ko tajos jūtu. Tās ir daudz tīrākas bailes nekā visa tā neizteiksmīga stresa šņaga, kas mani slāpē nomodā. It kā nomods būtu tādas pelēkzilas eļļas krāsas sienas, alumīnija dakšas, metāla izlietne, blāvs apgaismojums, nedraudzīgas sejas, kamēr tajos murgos es vienkārši esmu palikusi krātiņā ar tīģeri divatā.
efgaa (f_g)

efgaa: lidmašīnas

aizvakar, 10:23 pm, 4 atsauksmes

krustam

Mums pāri lido simtiem lidmašīnu. Dažādos virzienos.
Šodien piefiksēju, ka divas lidmašīnas ar nelielu atstarpi lido uz Honkongu. Viena no Amsterdamas, otra bija Kanādas. Honkongā ieradīsies abas vienlaikus. Regulāri pāri lido Maskavas reisi - turp un atpakaļ. No Skandināvijas lido uz Indiju, no Eiropas lidostām uz Dienvidkoreju, tik daudz dažādu galamērķu. Krustām šķērsām.
Smejos, ka patiesībā varētu izpētīt lidojumu grafikus un noteikt pulksteņa laiku ne tikai pēc garāmbraucošajiem autobusiem, bet arī pēc pāri lidojošām lidmāšīnām.
Ja godīgi, vienmēr savādi jūtos, kad nonāku vietā, kur nelido neviena lidmašīna pāri..
Man patīk vērot lidmašīnas.
murxxe (murxxe)

murxxe: Šis gads pagājis ēšanas..

aizvakar, 8:34 pm, atsauksmēm

Šis gads pagājis ēšanas traucējumu zīmē, sākot ar janvāra izkritušā žokļa izklaidi, turpinot ar gudrības zobu afēru. Novembrī plānots kobru ēst, gan jau ka arī tur kas jautrs patrāpīsies.

Sāka pirms pāris nedēļām zobs sāpēt, kad tiku līdz bezmiega naktīm, saņēmos aizdoties līdz zobārstam, līdz visbeidzot dotos uz Stomatoloģijas institūtu kaitnieku likvidēt. Pusotras stundas laikā arī tiku vaļā, pirms tam pagūstot ielaisties diskusijās ar dežūrķirurgu, kurš nu galīgi neatbalstīja manu vēlmi tikt vaļā no gudrības zoba, jo - ar ko es košļāšu ēdienu, kad man izraus septīto zobu? Bet es nepalaidos. Piesitu ar kāju un pateicu - nē! Es nevaru gulēt! Viņš ir liels un ass un man no viņa ir pat rētas. Ar dziļu nopūtu ķirurgs mani aicināja atlaisties krēslā un piekrita vainīgo aplūkot. Aplūkoja, secināja, ka rentgenam taisnība - caurums ir, zobs liels un ass. Un paziņoja, ka man jāpierakstās, jo viņš jau esot sācis iet pēc pieraksta. Bet es jau viltīga, pirms tam paguvu apskatīties, ka pieraksts viņam šodien no diviem. Iespītējos, pateicu, ka nevaru gulēt, man sāp, lai rauj ārā tagad. Pēc īsas paķīvēšanās (man neder anestēzija ar adrenalīnu) un manis pielīdzināšanu bērnam un pensionāram ar aritmiju, es dabūju šprici un vēl pēc 10 minūtēm paliku arī bez zoba, kurš, kā izrādījās, bija pus zobs, pus caurums. Tā bija piektdiena.

Divas dienas nodzīvoju laimīgā puseiforijā līdz trešajā dienā tā stiprāk sakodu košļājamo gumiju un tikai sadzirdēju krakšķi. Spogulis apliecināja manas bažas - apakšējais gudrības zobs bija padevies cīņā ar ēšanas paradumiem un nolūzis. Svētdienā.

Nu, man amats jau bija rokā. Pirmdien astoņos no rīta čakli tecēju uz Stomatoloģijas institūtu. Kur zobu izrāva bez diskusijām, bez sāpēm un ar ievērojami īsāku diskusiju par adrenalīna šprici un visa manipulācija ar visu sēdēšanu rindā paņēma pusstundu. Runāšana gan pirmdien bija zināmā mērā apgrūtināta un sāpes un pampums ir lielāki nekā pie augšzoba, bet visādi citādi - esmu palikusi pie viena pēdējā gudrības zoba.

Bet Stomatoloģijas institūtu šogad vairs redzēt negribu.
Džedaju bruņiniece (kochka)

Džedaju bruņiniece (iztulko): Craftsman style house

aizvakar, 7:39 pm, 4 atsauksmes

Vai arhitektūrā pastāv tāds termins "amatnieku stila māja" ("The American Craftsman style house")?

Avots: http://www.craftsman-style.info/homes/
Jau iepriekš paldies.
Zum (zum)

Zum: Bērns aizvest izklaidēties..

aizvakar, 3:15 pm, 4 atsauksmes

Bērns aizvest izklaidēties uz tingeļtangeļiem stundu laikā. Skola piekritusi.
lavendera (lavendera)

lavendera: Sobčakas pārstāvis:..

aizvakar, 12:37 pm, atsauksmēm

Sobčakas pārstāvis: "Ksenija ir otrā bērna gaidībās. Grūsnības periods vēl ir agrs."
Zum (zum)

Zum: Ja es rakstu zem..

aizvakar, 9:28 am, atsauksmēm

Ja es rakstu zem draudziņiem, tad pārsvarā par sevi. Citādi te viens otrs satraukājies.
lavendera (lavendera)

lavendera: Šogad "Ar velo uz darbu" pie..

aizvakar, 9:25 am, 7 atsauksmes

Šogad "Ar velo uz darbu" pie Mildas ir visai štruntīgs. Tur var dabūt kafiju (ko es nedzeru) un vienu šokolādes konču.
Savulaik man bija pirmais elektriskais skrejritenis Rīgā. Pie pieminekļa var izmēģināt mūsdienīgos. Izmēģināju, lai saprastu, ka pie šāda braucamrīka atgriezties negribu. Tur kā uz delnas ir visi trūkumi - neērta braukšana pat pa sīkākajām bedrītēm (un flīžotajām ietvēm jūtama katra flīžstarpa), spidometram nav jēgas, jo, lai to redzētu, jānodur galva, ietvju apmales ir problēma, maksimālais ātrums ir diezgan bīstams, vispār ātrumiem ir pārāk liela inerce, lai ērti manevrētu ar gāzi-bremzi, ar divriteni starp gājējiem izlavierēt ir divreiz vieglāk nekā ar it kā daudz mazāko skrejriteni. Ja tev ir smaga soma, to nevis uzmet uz bagāžnieka, bet stiep uz sevis. Un tad vēl neiespējamība braucamo pieslēgt, ja jāieiet veikalā vai citur kur.
Vārdu sakot, nepraktisks daikts par 500 eiro.

Es pat nespēju iedomāties, kas no mazajiem elektriskajiem braucamajiem ērtībās spētu pārspļaut divriteni.
efgaa (f_g)

efgaa: kad neguļas

aizvakar, 12:46 am, atsauksmēm

Cik daudz zvaigžņu!
efgaa (f_g)

efgaa: no dārza pagrabā, istabā, burkā!

18. septembris, 10:28 pm, atsauksmēm

sonnenwende (sonnenwende)

sonnenwende (pajautaa): Čau! Draudzene Vācijā..

18. septembris, 8:00 pm, atsauksmēm

Čau! Draudzene Vācijā meklē au-pair. Šausmīgi forša (atvērta, jautra un tiešām sakarīga) ģimene ar 2 sīčiem -10 un 8. Svarīgi ir autovadītāja apliecība, jo jāved uz dažiem pulciņiem. Ja zini kādu, kurai (am)interesētu padzīvot Vācijā, mācieties valodu un labi pavadīt laiku, dodiet ziņu.
Oficiālajā au pair nebija neviena no Latvijas, bet viņiem būtu interesanti, jo līdz šim iepazītie letiņi ļoti patika.
sirualsirual (sirualsirual)

sirualsirual (iztulko): kā angliski pateikt ko..

18. septembris, 7:44 pm, 7 atsauksmes

kā angliski pateikt ko līdzīgu "paši pūta, paši dega"?
watt (watt)

watt: "When Apple licensed ..

18. septembris, 2:08 pm, atsauksmēm

"When Apple licensed Amazon’s patent in September 2000, Apple had a market cap of $8.4 billion and Amazon had one of $13.7 billion. Recently [August 2018 -w], Apple became the first US company to reach $1 trillion—followed soon after by Amazon [September 2018 -w]."
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: ... talking about psychopaths..

18. septembris, 12:18 pm, atsauksmēm

... talking about psychopaths un to, ko pat nepaguvu cibās ierakstīt... jā nu. 10 dienas, no kurām 9 neklātienē, un man jau pārgāja. Apnika. Noguru.

Bet citās ziņās, ballītes jaunākā folklora sākusies no mana (nevainīgā) jautājuma par to, kur ir lielāka iespēja satikt your local serial killer - liftā vai trepēs? Par atbildi vēl neesam vienojušies. Daļēji because liekas, ka šejienes local serial killer ir mazliet tā kā... nu. Nedara savus uzdevumus. Toties tas, kurš tusē lokāli pa manu Lielmiesta stūri, tas gan drīz varēs sākt izpausties uz pilnu banku. Anyway, ja kāds zinās precīzāk, nu padalieties ar infu. Kaut kā ceru, ka I’m not doomed to live forever.

Bet vēstniecību nācās atlikt, jo, saprotiet, darbs.
Rīt iešu dzīvokli skatīties.
jutoņa: atkal reibst galva
♪♬: meetings
None of the Above (artis)

None of the Above: A little bit off the wall

18. septembris, 10:58 am, 2 atsauksmes

puasōns (anonymous)

puasōns: Sapnī biju uz Vainhausas..

18. septembris, 9:05 am, 2 atsauksmes

Sapnī biju uz Vainhausas koncertu.
efgaa (f_g)

efgaa: par dārzu

17. septembris, 10:21 pm, 7 atsauksmes

Šovakar painteresējos par bumbieru-kadiķu rūsu. Pie visa vainīgi kaimiņu kadiķi un mūsu mazais kadiķītis. :>
Pie reizes aizdomājos, cik daudzi cilvēki labprātīgi atdodas valsts iestāžu rokās tajā brīdi, kad konstatē kādu augu slimību, kuras dēļ ir jāveic karantīna. Laikam ne pārāk daudzi...
efgaa (f_g)

efgaa: rudenīga pirmdiena

17. septembris, 8:47 pm, atsauksmēm

efgaa (f_g)

efgaa: svētdiena kā svētdiena

16. septembris, 11:35 pm, 6 atsauksmes

lavendera (lavendera)

lavendera: Pediatre Liene Smane stāsta,..

18. septembris, 10:06 am, atsauksmēm

Pediatre Liene Smane stāsta, ka 6-7 gadu vecumā bērna locītavas kļūst stiprākas, bet 8-11 gadu vecumā var attīstīt ātrumu, tāpēc ir ieteicams nodarboties ar skriešanu un vieglatlētiku, bet spēku un izturību labāk trenēt, tikai sasniedzot vienpadsmit gadu vecumu.

Reakciju vislabāk attīstīt 8-9 gados, ritmu un līdzsvara izjūtu – no 9 līdz 12 gadiem, bet pēc 12 gadiem jau ir grūti veidot prasmi orientēties telpā un sarežģītu kustību tehniku.

(No šejienes: https://www.tvnet.lv/6402732/futbols-balets-teniss-vai-peldesana-vai-viss-kopa-ka-neparforset-ar-berna-hobijiem)

Man riebusies skriešana kopš agras bērnības, t.sk. 8-11 gadu vecumā. Bet par to sarežģīto kustību tehniku ir vērts padomāt.

mmd: Piektdien debesis bija..

17. septembris, 8:01 am, atsauksmēm

Piektdien debesis bija skaistas - tādas, ko sauc par dzidrām, kristāltīrām. Pati zemeslode ietīta zilā glazūrā, bet augšā tumši, tumši zila, lai neteiktu melna bezgalība.Virs pilsētām gubu mākoņi bija sablīvējušies apaļās čupiņās, gluži kā kad skābu pienu pielej kafijai - tādi recekļaini un dziļi, tomēr katrs par sevi atsevišķi. Jūrās kuģi un jahtas - apbrīnojami skaidri varēja redzēt pat no 10 km augstuma. Un pie mums, debesīs, lidmašīnu atstātās švīkas sastīpoja un saturēja visus šos brīnumus kopā. Paralēli un perpendikulāri, vieglas un gaisīgas sijas balstīja bezgalību, to, kur fantāzija uzvar fiziku un loģiku.

Neiburgas stāsti jālasa skaļi, balsī, pat ja sēžu 10km augstāk. Tie ir tik ļoti par mani, it kā es dzīvotu svešu dzīvi, it kā es - vidējais aritmētiskais.
silent wings (sw)

silent wings: Neatredzami

16. septembris, 9:39 pm, 3 atsauksmes

nelabrit: jauki septembrī

16. septembris, 9:27 pm, atsauksmēm

Viņš ir viens no tiem puišiem, kurš vēlas iestādīt ozolu, uzcelt māju un izaudzināt dēlu. Pirmo lietu jau ir izdarījis, atlikušas tikai pēdējās divas. Viņš ir nedaudz nacionālists ar savām vēstures studijām, bet tomēr nekas radikāls. Viņam patīk lasīt dzeju un Paulu Koeljū, Remarku un Raini. Par pēdējo naudu viņš pērk antikvariātā grāmatas. Viņš ir viens no tiem puišiem, kurš neeksistē. Es viņam neticu. Viņš sēž man pretī, bet tomēr pavisam noteikti nav īsts.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: Vakar bijām uz Emikas..

16. septembris, 3:37 pm, atsauksmēm

Vakar bijām uz Emikas koncertu. Nav jau tik svarīgi, ka viņa stundu nokavēja. Svarīgi ir tas, ka viņas jau tā lieliskajai elektroniskajai mūzikai klāt bija live drums. Tas pēkšņi visu padarīja tik fantastisku. Es ļ ātri un ļ efektīvi aizgāju totālā astrālā. Mūzika mani iztīrīja un aiznesa pasaulē, kur ir tikai Emikas mūzika un bungas. Un es mīlu bungas. Un vairāk es mīlu Emiku. Jaunie singli ir tik lieliski. Jaunais albums būs epic. Viss koncerts bija tik epic. Vienkārši totāli epic. Vai es jau teicu, ka epic?

Pēc koncerta vēl ilgi biju koncertā.
Zum (zum)

Zum: Pēc baznīcas apmeklējuma..

16. septembris, 12:40 pm, 2 atsauksmes

Pēc baznīcas apmeklējuma galva sāka sāpēt vēl nežēlīgāk. Viena acs asaro. Visi pie kafijas runāja reizē un neganti klačojās. Mēs ar pāris unkuļiem sēdējām, skatījāmirs uz to veceņu baru un murminājām: nu cik tad var vervelēt?

polija: tātad, manas prasības pret bd

16. septembris, 8:23 am, 9 atsauksmes

-Vēdināšana, lai telpās būtu svaigs gaiss (attiecīgi iespēja to nodrošināt, nevis viena 40m2 telpa uz 15 bērniem, kur bērni slikta laika gadījumā pavada VISU DIENU!);
-Ēdināšana - nu negribu es tos cīsiņus (kelogus vēl var pieciest);
-Nekādas multenes 2-3 gadniekiem (ja nu vienīgi kāda apmācību par kko);
-Iespēja neēst un nemaksāt par brokastīm (alternatīva: nodrošināt, ka arī 2 gadniekam notiek kaut kāda zobu tīrīšana pa dienu, bet tādā gadījumā brokastis PĒC 8:30);
-Ārā iešana - ideāli 2x dienā, 1x dienā būtu minimums, izņemot, ja ir tiešām drausmīgi laika apstākļi. Neliela smidzināšana NAV drausmīgi laika apstākļi. Bet nu šis iet kopā ar to telpu vēdināšanu. Ja ir iespēja tiešām labi izvēdināt telpas, arī neejot ārā, tad nu to latiņu var palaist zemāk - arī pie mazāk krimināliem laika apstākļiem neiet laukā.
-Iespēja normāli atnākt ar bērnu atpakaļ no āra, ja viņam vajag uz poda (vai tad ārā podiņš vismaz siltajā laikā). Tas nozīmē - nekāds viens cilvēks ar bērniem laukā, vismaz 2i. Manis dēļ ar iet arī uz parku, ja sava laukumiņa nav, bet parks tuvu, bet tad vēl jo vairāk par drošību jādomā. Un podu.
-Pietiekami zaļa apkaime - lai var to logu atvērt un ārā iziet, nejūtoties kā izpūtējam aizmugurē - tur subjektīvi propku laikā jaaizbrauc un jāpaosta.
-Iespēja bērnam pašam aiziet uz poda - nevis kādam, ka jāprasa, jo pods aiz ciktur durvīm.
-Personāla NEmainība, cieņa pret bērnu - baigi subjektīvi novērtējama lieta. Vienu dienu nemainās, otru - ir nomainījies. Cieņu jau var tikai pa durvju šķirbu nolūrēt, kā rīkojas, kad domā, ka neviens neredz, nevis "aj, es tevi tgd nevedīšu uz poda no laukumiņa, jo tu jau tikko biji, tas nekas, ka tu sačurāsies, pēc tam pārģērbsim". Kaut kāds mīļums man un bērnam pat nebūtu TIK svarīgs, bet nu saprātīga attieksme, neraustot bērnu - gan.
-Iespēja atstāt pa dienu bērna līdzsvara riteni vai manu velobeņķi kaut kur puslīdz droši (nevis piesliet pie sētas, cerot, ka vakarā vēl būs);
-Kilometrāža un novietojums, kas ļautu izvadāt bērnu ar velo, izņemot varbūt izcili pretīgus laika apstākļus (jo es vnk drausmīgi negribu sperties iekšā centrā ar auto, ņemot vērā pastāvošas propkas un to, ka tad man darbā speciāli jāprasa auto stāvvieta, par kuru jāmaksā - un kuru tad nav izdevīgi ņemt, ja darbinieks nebrauc KATRU dienu).
-Ja ir vairāki darbinieki uz tiem bērniem, tad, lai būtu, kas pasaka, kā bērnam gājis, kam ko pajautāt/pateikt, lai tas tiktu nokomunicēts tālāk, nevis neviens neko nezina, jo no rīta&vakarā 2x2,5h ir dežūrgrupa.
-Nekādas saldumu dalīšanas grupiņās par labiem nopelniem, uzvedību vai tml. (bērnu dz.d, tad tur jau vecākiem jāvienojas, ko censties nest).

Nu un tad ideālā gadījumā:
-Labāk mazāk mantu, lai bērni paši atrod, ar ko nodarboties, un nekādu pīkstošo, skanošo, mirguļojošo, utt. (es vispār apbrīnoju bd, kur tādas ir - tas personāls tur dienas beigās nesajūk prātā?).
-Iespēja bērnam pašam saģērbties - "pirmā stāva" skapītis.
-Iespēja bērnam pašam padzerties, kad gribas, nevis kādam prasīt.
-Kaudze smuku darbiņu vajadzīga nav, bet būtu forši, ja tomēr rusku ar bērniem padarbotis ar, citādi 2gadnieki nodarbojas ar kaušanos par vienu mantu..
- Ja bērniem jāmaina telpas, kur ievērojami atšķiras temperatūra, lai visi darbinieki, kas tur bērnus ved/ģērbj par to būtu informēti un attiecīgi bērnam ko uzvilktu/novilktu, nevis katru dienu saldētu/pārkarsētu (ir jau negatīva pieredze)
- Vēl negribētu bd, kur ir iestāšanās maksa. Drošības naudu saprotu, bet iestāšanās maksa? Nu man ir jau negatīva pieredze ar vadītāju, kas piestāsta pilnas ausis, bet realitāte ir atšķirīga. Ja pēc 3 ned. atklājas cita aina, tad vismaz nav 100-150eur nomesti renstelē. Pietiek jau tāpat ar to čakaru, kas ir un būs, lai līdzfinansējumu dabūtu (bērnam nav Rīga deklarētā adrese).

Tas tā, ko uz sitienu varu iedomāties. Es saprotu, ka ņemot vērā to visu, plus vēl faktu, ka īsti nevaru atļauties dārziņu, kur kopā jāmaksā virs 470eur/mēn (attiecīgi montesori dārziņi, kur bez paikas jau jāmaksā 450eur/mēn, atkrīt), tad es saprotu, ka no 4ā oktobra principā varu iet arī prom no darba un sēdēt ar meitu mājās, jo nu 7-8km attālumā no mājām tādu dārziņu īsti nav. Pārdaugavā pat TIK tālu negribu skatīties, jo nu tilts - ziemā, salā, pie ciktur m/s vēja ar bērnu velobeņķī tomēr nav baigais prāta darbs. Ja nu vienīgi būtu kkas tepat Dtilta galā..
Karoče es reāli nezinu, ko, lai dara. Pārvākties kaut kur ārpus Rīgas bezmaz. Tur atkal IT jomā darba nav. Viss Rīgā. Pāriet atpakaļ uz juridisko jomu kkādos laukos? Nu kkādā līmenī jau kko tur varētu darīt, bet nu ņemot vērā, cik "daudz" es tam pēdējos 5 gadus esmu sekojusi līdzi, tur jau vilciens gandrīz aizgājis. Pie tam jautājums, tad kā ir ārpus Rīgas kurā vietā ar tiem dārziņiem, darbiem, algām, dzīvošanu.. Anyway, tas nav mēneša laikā izlemjams, atrodams un izdarāms.
Kaut kā man tā problēma, ka es neesmu pieradusi samierināties, ja kaut kas nav. Nav gluži visu vai neko, bet nu ir kaut kādas lietas, kas man šķiet pašsaprotamas. Es vēl saprotu, ja kaut kas nāk par velti (nu puslīdz - piemēram, pašvaldības bd), bet, ja man pašai jāpiemaksā >100eur/mēn neatkarīgi no bd apmeklējuma un ēšanām, tad tomēr gribas kaut ko arī par to visu pretī.. Un tie teksti "ņem aukli, ja nekas nepatīk" - nu imho ir atšķirība - aukle darbojas ar vienu bērnu, man nevajag, lai manam bērnam būtu nedalīta uzmanība. Tieši gribu, lai satusē ar citiem bērniem, viņa pati ar starā tusēt ar citiem bērniem, bet nu aukle vienam bērnam izmaksātu (ja viss būtu oficiāli) kkur 900eur, kamēr bd, kur pieskata 15 bērnus viņi prasa 350eur. Labi, telpas, īre, materiāli un tā, bet tāpat jau viņi audzinātājiem/auklēm nemaksā diži vairāk kā tos 900 uz papīra. Atlikums tiešām telpu īrei, komunālajiem, utt? Par ēšanu nerunāju - tas papildus vēl tiem 350.. Tad kur viņi to naudu grūž, ja neko nevar nodrošināt, logu nomainīt nevar (lai varētu telpas izvēdināt), ļoti bieži ar visu to bērnu baru (arī silītes grupā) tikai viens cilvēks, utt..